Oje Desenleri ve Yapılışları

Sponsor Bağlantı

Klasik ojelerinizden sıkıldıysanız şekilde görüldüğü gibi çok şık ve farklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Oje desenleri ve yapılışları tırnaklarını sanat eserine dönüştürmek isteyen birçok kişiye ilham vermeye ve yardımcı olmaya devam ediyor. Biz de sizlerler kolay oje desenleri ve yapılışları için rehber olabilecek güzel bir derleme hazırladık. Tırnaklarınızı ve ojelerinizi hazırlayıp hemen denemeye başlayabilirsiniz. Resimli anlatım uygulamaları el hakimiyetinize göre kolaydan zora doğru çok çeşitli oje modelleri içeriyor. Eğer bu konularda tecrübeli değilseniz zor modeller yerine kolay oje desenleri ile başlayarak el hakimiyetinizi güçlendirmeniz sizin için iyi olur. Aksi takdirde bol bol aseton ve vakit harcayabilirsiniz. İşte kendin yap meraklıları için hazırladığımız birbirinden güzel oje modelleri ve yapılışları…

Oje Desenleri ve Yapılışları

Kolay Oje Desenleri ve Yapılışları - French Mani

Kolay Oje Desenleri ve Yapılışları – French Mani

Kolay oje desenleri ve yapılışları sırlamasında ilk sırada gösterebileceğimiz oje modeli French Mani tekniği. Aslında tam olarak bir oje modeli sayılmaz daha çok bir hata gizleme tekniği. Tırnak ucuna sürdüğünüz düz renk bir ojeyi tırnağın temiz bölgesine temas ettiği noktadan başka ve tercihen simli bir parlatıcı ya da oje renklendiriyoruz. Birbirine yakın renkler seçerseniz ombre etkisi de yakalamanız mümkün.

Bantla Oje Desenleri Nasıl Yapılır

Kolay Oje Modelleri

Selo bant ile yapılabilecek kolay oje desenleri

Oje desenleri yapımı için selo bant kullanmak işinizi oldukça kolaylaştırır. Selo bant, para bandı ya da koli bandı gibi çok kuvvetli bir yapıştırıcı yüzey içermediğinde deseni bozmadan kolayca çıkartılabilir. Makasla küçük parçalara böldüğünüz selo bantları geometrik şekiller oluşturacak şekilde tırnağınıza yapıştırın ve boşlukta kalan bölgeleri istediğiniz renklerde ojelerle renklendirin. Kurumasını bekledikten sonra bandı çıkartın. Hepsi bu kadar. Selo bant ile yapılabilecek kolay oje deseneleri yukarıda birkaç örnekle açıklanmış ancak hayalgücünüzü kullanarak bunları istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

Çizgili Oje Deseni Yapılışı

Oje Desenleri ve Yapılışları

Bantlı Oje Desenleri ve Yapılışları

Selo bant kullanımı kolay ancak her zaman elinizin altında bulunmayabilir. Aynı işi görebilecek çok çeşitli materyaller mevcut. Siz de bu amaçla kullanabileceğiniz, yapışkanlı post-it kağıtları gibi, her şeyi kullanabilirsiniz.

Dantel ile Oje Deseni Yapımı

Dantelle Oje Desenleri Yapılışı

Dantelle Oje Desenleri Yapılışı

Danteller mükemmel desenlere sahiptir ve tırnaklarımızın üzerinde bu desenleri kullanmak için de bizlere çok yardımcı olabilir. Danteller oje deseneleri yapımı için kullanmadığınız ya da ıskartaya çıkan dantelleri kullanabilirsiniz. Annenizin çeyiziniz için ördüğü dantelleri böyle bir iş kullanırsanız başınız çok fena belaya girebilir. Dantela oje deseni yapılışı için öncelikle danteli tırnak üzerine sabitlememiz gerekiyor. Bunun için tırnak cilası kullanabilirsiniz. Dilerseniz tırnağınıza sade bir renkle düz zemin oluşturup kurumasını bekleyin. Daha sonra cila uygulayıp danteli sabitleyin ve farklı tercihen arka plan rengine uyumlu başka bir renkle üzerinden geçin. Taşma yaparsanız o kısımları asetonla temizledikten sonra çok zarif bir oje desenine sahip olacaksınız.

Kalpli Oje Deseni Yapımı

Kalpli oje deseni yapılışı

Kalpli oje deseni yapılışı

Kapli oje desenleri hemen herkesin en az bir kere denemez istediği en şirin oje modellerinden biridir. Kalp oje deseni yapılışı için çok pratik bir çözümü görselde görüyorsunuz. Nasıl yapılır kısaca açıklama gerekirse oje batırdığımız bir kürdan ucuyla minik iki nokta oluşturuyoruz. Daha sonra bu noktaları aşağıya doğru çekerek çapraz şekilde birleştiriyoruz. Noktalar arasında ne kadar boşluk bırakırsanız kalp de o kadar büyük olacaktır. Bu tekniği tırnaklarınızda uygulamadan önce kağıt üzerinde denemeler yaparak mükemmel şekli bulabilirsiniz.

Çizgili Şerit Oje Deseni Yapılışı

çizgili oje desenleri

İnce çizgili oje desenleri nasıl yapılır?

Kalın çizgili desenleri selo bantla halledebiliyoruz ancak bantları o kadar ince kesmemiz ve muntazam tırnak üzerine monte etmemiz mümkün değil. İnce çizgili oje deseneleri yapabilmek için standart oje fırçası yerine kıl fırçalar kullanabiliriz. Özellikle Eklips yelpaze fırça dediğimiz bu fırça tipi sanatsal oje desenleri yapmak için kullanabileceğimiz en pratik araçlardan bir tanesi. Bu fırçalarla oje sürmek taşırma yapmaya çok müsait bir iş o yüzden tırnak eti civarını bantla kapamak işimizi baya kolaylaştıracaktır. Daha uzak bölgelere bulaşırsa asetonla temizleyebiliriz.

Oje Modelleri için Uyumlu Renkler

Oje desenleri için kullanabileceğiniz uyumlu renkler

Oje desenleri için kullanabileceğiniz uyumlu renkler

Oje modelleri yaratırken harika sonuçlar almak istiyorsak biraz renk bilgisine ihtiyacımız var. Ne tür bir desen işlerseniz işleyin uyumlu renkler kullanmıyorsanız ortaya ahenkli bir iş çıkmaz. Yukarıda oje deseneleri için kullanabileceğiniz renk uyumları bulunuyor. Kişisel zevkinize göre birini seçip deneyebilirsiniz.

İpli Oje Deseni Yapımı

İpli oje deseni nasıl yapılır?

İpli oje deseni nasıl yapılır?

Nail art dediğimiz oje sanatı bazen tırnak üzerine resim yapmayı gerektirebiliyor. Bunun için de çok farklı materyaller kullanılabiliyor. Örneğin; bu ipli oje deseni yapılışı  için çok pratik bir yöntem kullanılmış. Beyaz renk bir oje sürüp kurumasını bekliyoruz ardından onun üzerine astar atarak kurumadan keten iple güzel bir eğri yakalıyoruz ve yapıştırarak sabitliyoruz. Sonrası resim fırçaları ile etrafına minik çiçekler çizerek nefis bir kompozisyona sahip oje deseni elde ediyoruz.

Ebru Desenli Oje Tekniği

Ebru Desenli Oje nasıl yapılır?

Ebru Desenli Oje nasıl yapılır?

Geleneksel sanatlarımız ebru çok zarif ve kendine has bir görüntüye sahiptir. Peki bu etkiyi tırnaklarınızda görmek hoş olmaz mıydı? İşte size ebru desenli oje yapımı için en basit yöntem: Arka plan oluşturması için tırnaklarınızı tercihen beyaz renkli bir oje ile renklendirin. Ardından kesik uçlu bir makyaj fırçası ile farklı renklerde tırnak cilalarını sırayla tırnaklarınızı üzerine sıçratın. Kurumadan evvel ellerinizi biraz sallayarak renklerin doğal bir şekilde birbirine karışmasını sağlayın. Tırnak kenarlarına sıçrayan ojeleri temizledikten sonra ebru görünümlü oje deseniniz hazır.

Ebru desenli oje deseni yapımı

Ebru desenli oje modeli yapımı

Ebru desenli oje modeli yapımı için birbirinden farklı teknikler mevcut. Hepsinin mantığı yukarıda anlattığımız gibi aynı olsa da bazen daha temiz çalışabileceğiniz örnekler bulunabiliyor. Bu resimli anlatım size fırça heba etmeden ve taşırmaların ellerinizi kirletmemesi için çok güzel ipuçları veriyor. Tırnakların etrafını selobantla kapatıp sıçratma işlemi için fırça yerine kısaltmış pipetler kullanabilirsiniz.

Kar tanesi desenli oje yapılışı

Kar tanesi desenli oje yapılışı

Kar tanesi desenli oje yapılışı

Kar tanelerinin birbirine benzemeyen harika desenlerini hepimiz görmüşüzdür. Bu harika desenleri tırnaklarınızda taşımak isterseniz kar tanesi desenli oje yapılışı emrinize amade.

Yarabandı ile Noktalı Oje Deseni Yapılışı

Yarabandı ile Noktalı Oje Deseni Yapılışı

Yarabandı ile Noktalı Oje Deseni Yapılışı

Bazı yarabantları yaranın hava alması için üzerinde küçük hava delikleri taşır. Nail art oje desenleri için harika bir materyal olan bu delikli yarabantları noktalı oje modelleri yapımı için işimizi inanılmaz kolaylaştırabiliyor. Biraz pratik zeka ile bu işlerin göründüğü kadar zor olmadığını söyleyebiliriz.

Büyük noktalı oje deseni nasıl yapılır?

Büyük noktalı oje deseni nasıl yapılır?

Yarabandı gibi küçük gözenekli delikleri olan materyallerle yapılan oje modelleri yerine daha büyük noktaları olan desenler istiyorsanız işte size çok pratik bir yöntem. Tel tokanın topuz ucunu kullanarak daha kalın ve mükemmel noktalamalar yapabilirsiniz. Altın rengi bir zemin üzerine kahverengi benekler uygun bir kıyafetle gerçekten harikulade uyumlu bir sonuç verebilir. Denemekten sakın korkmayın bizden söylemesi.

Oje Desenleri ve Yapılışları Videolu Anlatım 77 Adet

Oje desenleri ve yapılışları

Oje desenleri ve yapılışları

Elegant oje modelleri

Elegant oje modelleri

Ay yıldız efekti oje deseni

Ay yıldız efekti oje deseni

Asimetrik oje deseni

Asimetrik oje deseni

Parlak metalik renkli oje deseni

Parlak metalik renkli oje deseni

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımıza da gözatabilirsiniz.

İlginç Saç Modelleri ve Yapılışları

Göz Makyajı Modelleri

Yorum Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir