Modern Kanepe Modelleri – 2014

Sponsor Bağlantı

Kanepeler biraz klişe tabirler her evin ihtiyacı, olmazsa olmazı bir mobilyadır. Ülkemizde hemen her mekanda görebileceğiniz çeşitli kanepe modelleri uzun yıllar boyunca kullanılagelmiş ve Türk evi denince bir dönem akla ilk gelen simgelerden biri olmuştur. Özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda geleneksel mobilyamız haline gelen eski kanepe tasarımları oldukça hantal ve kullanışsızdı. Teknoloji ve algısının değişmesiyle beraber yerli yabancı mobilya üreticilerimiz hem kullanışlı hem de çok şık modern kanepe modelleri üretmeye başladılar. Bu yazımızda size Mondi, Yataş, Kilim, Alfemo gibi çok sevilen markaların 2014 kanepe modelleri arasından yaptığımız ufak bir derlemeyi sunacağız.

Aşağıdaki görsellerden de anlayacağınız gibi Alfemo kanepe modelleri daha spor ve avangard tasarımlar tercih ederken renk tercihleri de ona paralel olarak daha açık ve ciyak tonlarda. Ebat olarak da muadillerinden daha büyük olan Alfemo’nun 2014 kanepe modelleri konsept mekanlar için daha uygun bir seçim olacaktır. Alfemon; Flamingo, Forte, Mimosa kanepeleri 700-1600 tl arasında değişen fiyat aralığında satışa sunulmuş durumda.

Mondi kanepe tasarımlarına baktığımızda ise insanın içini açan ferah renklerin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Mondi üçlü kanepe modelleri aynı zamanda yatak ve baza olarak da kullanılabildiği için hem çok şık hem de oldukça işlevsel. Mondi kanepe modelleri arasında Torino üçlü kanepe baza ve Mondi Milas kanepe ihtiyaç anında çok rahat bir yatağa dönüştürülebilir.

Ülkemizde üretim yapan mobilya markaları içinde en sevilen ürün gamlarına sahip olan Kilim Mobilya kanepe modelleri ile yine tüketicilerinin kalbini çalmayı başarıyor. Özellikle Fiesta kanepe serisiyle minimal ve civcivli bir görünümü konfor ile harika şekilde buluşturmuş. Mobilya modellerinden en çok tercih edilen krem kahve renginden tutunda pembe, mor, kırmızıya kadar 5 ayrı renk seçeneği ile beraber ürettiği Kilim kanepe modelleri son kullanıcılara sunduğu tercih seçenekleriyle de bir adım öne çıkıyor. Kanepelerin yatağa dönüşmüş hallerini dikkatli incelediğimizde filmlerde gördüğümüz psikolog koltuğu gibi hafif kalkık kenarları ile fark yaratan bir estetik görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Dekoratif kırlentleri diğer mobilyalarınız ile uyum yakalayarak güzel bir mobilya kombini oluşturmanızı kolaylaştırıyor. Sıvı geçirmez kumaşları ve soft yüzeyi otururken farkını hissettiriyor. Geniş saklama haznesi ile baza olarak da mükemmel şekilde iş görecektir.

Son olarak Yataş kanepe modelleri arasında yıllardır istikrarlı bir biçimde yerini koruyan Enza Bolt yataklı kanepe klasik mobilyalardan hoşlananlar için değişmeyecek bir adres olarak duruyor. Yataş Enza Bolt kanepe modelleri Rustik görünümü, pastel tonlardaki yastıkları ile ağırbaşlı dekorasyonlar isteyen mekanlar için mükemmel bir seçim olacaktır.

Yorum Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir