Her Zeminde Yazdıran Stylus Kalem Phree

Sponsor Bağlantı

Dokunmatik ekranların yaygınlaşmasıyla OneNote ve EverNote gibi ekran üzerinden not tutmanızı ve bunların koordine bir şekilde saklamanızı sağlayan birçok servis ortaya çıktı. Dijital not alma servislerini kullananlar için stylus denilen dijital kalemler uzun bir süredir piyasada. Ancak çağın hızına ayak uyduramayan stylus kalemli cihazların birçoğu ilk anda yakaladığı popülariteyi koruyamadı. OTM Technologies tarafından tasarlanan Phree adlı dijital kalem işte tam bu soruna odaklanmış harika bir ürün. Phree, Bluetooth altyapısıyla tabletten telefona dizüstü bilgisayardan televizyona kadar hemen her türlü cihaza bağlanarak not tutma ve işaretleme işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Üstelik bunu her zeminde yapabilmenizi sağlıyor. Avucunuzun içinden tutun da buzdolabına kadar her türlü zeminde yazdıklarınızı 3D lazer sensörleriyle algılayarak elektronik cihazınıza aktarabiliyor. Office, OneNote, EverNote, Acrobat, Google Handwriting Keyboard, Viber ve diğer çoğu popüler not alma uygulamarıyla uyumlu çalışabilen Phree kalemle yazmayı unutmuş çoğu insana bu alışkanlığı yeniden kazandırabilecek kadar iyi bir tasarıma sahip.

Phree_3

Phree, yazma fonksiyonu dışında Bluetooth ile eşleştirilen cep telefonlarınının aramalara yanıt verme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Yani kulaklık olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca imleç görevi gördüğü için fare olarak bile kullanabilirsiniz. Telefonunuzun arkasına manyetik olarak yerleştirilebilen Phree, kablosuz olarak şarj edilebilme özelliğine sahip. Ancak kablosuz şarj kiti şşık bir kılıfla gelen bu dijital kaleme dahil değil.

Phree_4

Kitlesel fonlama sitesi Indiegogo üzerinden 1.268.922 dolar bağış toplayan bu girişime sahip olmak için Eylül ayını beklemeniz gerekecek. Fiyatı ise 189 dolar.

Phree_5

Phree_2

Phree_1

Dijital kalem teknolojileri ile ilgileniyorsanız bu haber de size göre: Adobe’dan Çizim Seti: Mighty Pen ve Napoleon Ruler

Yorum Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir