6 Sıra İpten Bileklik Yapımı

Sponsor Bağlantı

Bileklik yapımı için örgü teknikleri bilmek çok faydalı olabiliyor. Farklı örgü tekniklerini öğrendikten sonra el yapımı bileklik modelleri yapmak gerçekten çocuk oyuncağı haline gelebiliyor. Kendin yap severler bu işi çözdüğü için ortaya harika takı tasarımı ürünler ve el yapımı aksesuarlar koyabiliyor. Siz de kendi bilekliğinizi yapmak için örgü tekniklerini öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ancak bileklik örmeyi öğrenmek tek başına yeterli değil tabii. Kullanacağınız ip türünü bilmek de güzel sonuçlar almak için şart. Bileklik yapımı için aksesuar malzemeleri satan marketler, büyük kırtasiyeleri tuhafiyer ve tabii ki internetteki alışveriş sitelerini kullanabilirsiniz. Bazı yerlerde sadece bileklik ipi adıyla bulabildiğiniz gibi aşağıdaki videoda kullanılan ip türü ise paraşüt ipi olarak biliniyor. İlla satın almanız da gerekmiyor. Elinizde kullanmadığınız ayakkabılardan kalan hacimli bağcıklar varsa onları da değerlendirebilirsiniz. Sonuç olarak amacımız fazla para harcamadan güzel takılara sahip olabilmek. 6 sıra iple örülerek yapılan arkadaş bilekliği de denilen farklı ve şık bir bileklik yapımı.

6 Sıra İpten Bileklik Yapımı

Saç Lastiklerinden Bileklik Yapımı

İlla ip de kullanmanız gerekmiyor. Daha önce de değindiğimiz gibi bileklik yapmak için her türlü malzemeyi değerlendirebilirsiniz yeter ki nasıl kullanılacağını bilin. Aşağıda son yılların en sevilen trendlerinden biri olan Rainbow Loom adlı saç lastiklerinden mükemmel esnek bir bileklik yapılışı gösteriliyor. Saç lastiklerinden bileklik mi olur demeyin. Oyuncak marketlerinden sırf bu iş için hazır setler satılmaya başlandı. Bir ara bu lastik tokaların kanser yaptığına dair haberler çıksa da ucuz diye kalitesiz Çin malı ürünler kullanmasınız bir sorun yaşamazsınız.

Videolu anlatımların yeterli olacağını tahmin ediyoruz ancak biz yine bir de resimli anlatım ekleyelim istedik. Makromen bileklik yapımı da severlerin en çok aradığı tariflerin başında geliyor. Aşağıdaki görselde en basit haliyle arkadaş bilekliği örme tekniği gösteriliyor. Siz de kendi bilekliğinizi yaparak arkadaşlarınıza hediye edebilir ya da kendiniz kullanabilirsiniz.

Arkadaş Bilekliği Yapımı

Arkadaş bilekliği nasıl örülür?

Arkadaş bilekliği nasıl örülür?

Makrome bileklik yapımı

Makrome bileklik yapımı arkadaş bilekliği örgü şeması

Değişik bileklik modelleri ve yapılışları için daha önce sizlere sunduğumuz konulara göz atabilirsiniz.

Kendin Yap Bileklik Yapımı Projeleri [11 Adet]

Yorum Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 comments